Restaurant Week Polska 10/17

 

kolaż

 

_DSC2691

 

kolaż2

 

_DSC2718

 

kol3

Po raz kolejny zostałam ambasadorką Restaurant Week Polska. Szefowie kuchni wybranych restauracji z całej Polski specjalnie na tę okazję przygotowują menu składające się z trzech dań: przystawki, dania głównego i mojej ulubionej części programu, czyli deseru. Zasady festiwalu są bardzo proste: wybieracie restaurację, rezerwujecie stolik, płacicie 49 zł, a następnie przychodzicie do restauracji i cieszycie się niezwykłą ucztą dla zmysłów. To genialny sposób, aby tanio zjeść wyśmienite dania w pięknych sceneriach często drogich restauracji. To również genialny sposób dla restauratorów na promocję swojej restauracji.

W tym roku wybrałam się do dwóch krakowskich restauracji: Edo Fusion i Musso Sushi. Skąd ten wybór? Ostatnio fascynuję się kuchnią Dalekiego Wschodu. Moim ulubionym daniem stał się ramen, czyli japońskie danie składające się z rosołu, makaronu i innych ciekawych składników.

Jako pierwszą odwiedziłam restaurację Edo Fusion na Kazimierzu w Krakowie. Wołowina sataye i Pho Bo najbardziej urzekło moje podniebienie. Wnętrze restauracji nawiązuje do japońskiej harmonii oraz bujnej dżungli. Dużo roślin, dużo drewna, spokój i cisza. Odwiedziny Musso Sushi były spełnieniem kulinarnych marzeń. Zjadłam najlepszy wegetariański ramen w Krakowie! Podany został z grillowanym tofu, jajkiem i warzywami. Palce lizać! Polecam również panna cotte z yuzu. Musso Sushi ogłaszam jedną z moich ulubionych restauracji w Krakowie!

Już nie mogę doczekać się kolejnej edycji RestaurantWeekPolska! Do zobaczenia!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *